هشدار اداره کل استاندارد تهران: سیم و کابل غیر استاندارد نخرید

 

 

 

مدیر کل استاندارد استان تهران از شناسایی و توقیف ۱۴ مورد سیم و کابل‌های غیر استاندارد و جعلی موجود در بازار این استان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان تهران، مسلم بیات اعلام کرد: سیم و کابل غیر استاندارد با نام‌های تجاری سیم قابل انعطاف 2.5*1 کاسپین خراسان، سیم قابل انعطاف 6*1 نمانور سمنان، سیم قابل انعطاف 2.5*1 و 1.5*1 آوا الکتریک خراسان، سیم قابل انعطاف1.5*1 جوان خراسان، سیم قابل انعطاف 2.5*1 و 1.5*1 نور الکتریک تهران، سیم قابل انعطاف 2.5*1 و 1.5*1 افشان خراسان، سیم قابل انعطاف 2.5*1 و 1.5*1 نیکو بافه (مهکام سیم)، همچنین سیم قابل انعطاف با نام‌های تجاری نیرو برق خراسان، ایران خراسان، هادی برق خراسان، برق خراسان، نور خراسان، هادی نور خراسان و یک مورد کابل قابل انعطاف 4*2 با نام تجاری نیرو رعد خراسان از جانب بازرسان و کارشناسان این اداره کل از بازار شناسائس و جمع‌آوری شد.

وی در ادامه افزود: مطابق ماده ۹ قانون این سازمان، سیم و کابل مشمول استاندارد اجباری است و توزیع و فروش کالای مشمول استاندارد اجباری با کیفیت پائین‌تر از استاندارد و یا بدون داشتن نشان استاندارد ممنوع است و جرم محسوب می‌شود.

بیات هشدار داد: در صورت مشاهده این نمونه سیم و کابل در بازار، ضمن توقیف کالا، با توزیع کنندگان برخورد قانونی خواهد شد. وی از شهروندان خواست تا ضمن استفاده از محصولات دارای نشان استاندارد، با مشاهده اقلام تقلبی و غیر استاندار موجود در بازار، مراتب را سریعا از طریق شماره ۱۵۱۷ (رسیدگی به شکایات) اطلاع دهند.

 


منبع: سایت رسمی سازمان ملی استاندارد ایران

تابستان ۱۳۹۳